Rozbouřený Bolevák

V sobotu 18. února se mělo původně závodit v Krašovicích. Tam se pořadatelům nepodařilo domluvit na podmínkách, za jakých by akce proběhla. Jako náhradní řešení byl zvolen Bolevecký rybník v Plzni, ve stejné lokalitě jako na podzim. Rybník byl až do pátka před závodem zamrzlý, Plzeňáci v ledu vyřezali bazén o rozměrech 20×70 metrů.

Ale nakonec bylo vše jinak. Přestalo mrznout, oteplilo se o víc jak 10°C, přišel déšť a foukal silný vítr. Přes noc led zmizel. Voda se ohřála na 4,3°C. Ani v době závodu vítr neustával, spíše ještě sílil a po rybníku se honily docela velké vlny. Trať byla poctivě vyměřená, všichni zvolenou trať odplavali, ale mnoho závodníků se ve vlnách docela trápilo, někteří i pomýšleli na to, že závod vzdají. Několik soutěžících nestihlo dokončit závod v časovém limitu. Bohužel voda byla příliš teplá, nikdo si nevyplaval výkonnostní stupeň, přestože to byl hodně náročný závod.

Soutěžících bylo celkem okolo stovky, všech pět hradeckých doplavalo v časovém limitu. A byli docela úspěšní. Pokud by se i na jednotlivých závodech Českého poháru rozdávaly medaile ve věkových kategoriích, přivezl by SOHK z Plzně jednu hodně cennou bronzovou: Dušan Hejtmánek dopalaval třetí ze sedmi mužů v kategorii masters B na 750m. Dále by pro SOHK cinkly z pětistovky dvě stříbrné medaile a jedna bronzová: Honzové Kočka (2.) a Němeček (3.) z 6 plavců masters B, a Jirka Kuřina byl druhý ze šesti soutěžících v rámci masters C. A Honza Slavík sice bez pomyslné medaile, ale bodoval na trati 750m skoro stejně jako Dušan. Takže co plavec, to úspěch. Jen tak dál !!!

Fotodokumentace od Honzy Němečka:

Napsat komentář