Premiéra na Kristýně

V sobotu 18. března se sjelo 150 českých otužilců na česko-německo-polské pomezí. Závodilo se na zatopeném dolu Kristýna v Hrádku nad Nisou, na tomto místě poprvé v mnohaleté historii českého poháru v zimním plavání. Voda byla stále skoro ještě ledová 4,3°C a vzduch byl jen nepatrně teplejší: 7°C. Docela foukal vítr, hladina byla trošku zvlněná. Naštěstí ne tolik jako letos třeba v Braníku nebo na Boleváku. Soutěžilo se nejprve na trati 100m, a potom postupně od nejdelší kilometrové trati až po nejkratší 250 m.

Hradečtí sportovní otužilci byli se 14 plavci druhým nejvíce zastoupeným klubem. Na kilometrové trati jsme neměli žádného zástupce, 750m závod absolvovali Dušan Hejtmánek, Lenka Kuřinová a Honzové Slavík a Němeček. Na pětistovce pro stříbrnou medaili doplavala Marcela Najmanová.

Závod byl pěkně připravený, nově časomíra zveřejňovala předběžné neoficiální výsledky ihned po doplavání každé rozplavby. Byli jsme spokojeni a určitě se na Kristýnu budeme vracet.